Vai esam gatavi Z paaudzei? Digitālā laikmeta bērni ģimenē un skolā. Divu lekciju cikls.
18. decembris, 2018 pl. 21:45,
Nav komentāru
1. lekcija 30. janvārī , plkst.18:30, Birojnīca Berga Bazārā
Pēdējās divās dekādēs Eiropā un arī ārpus tās robežām ir izaugusi paaudze, kam dzīve mediju vidē un digitālo tehnoloģiju izmantošana ikdienā, ir kļuvusi par normu. Šīs paaudzes pārstāvji ar tehnoloģijām darbojas gan mājās savai izklaidei, gan izmanto tās mācībām skolā, turklāt vēlētos tehnoloģiju integrēšanu izglītības jomā piedzīvot arvien biežāk un plašāk.
Digitālās tehnoloģijas ir izmainījušas bērnu dzīves Rietumu kultūrā tādā tempā un veidā, kādu neviens – ne tehnoloģiju ražotāji, ne skolotāji un vecāki, ne sociālo procesu pētnieki – nebija paredzējuši. Internets jeb globālais tīmeklis mūsdienās ir veicinājis ne tikai nebijušus demokratizācijas un decentralizācijas procesus, tas līdz nepazīšanai ir transformējis starppersonu komunikāciju un īpaši audzināšanu. Lekcijā tiks analizēts digitālās bērnības jēdziena, tā pētīšanas aktualitāte un konteksts. Noskaidrosim Z paaudzes raksturojumu, specifiskās iezīmes, vajadzības un iespējamos riskus viņu sociālajai rīcībspējai.
2. lekcija 1. februārī, plkst.18:00, Birojnīca Berga Bazārā
Pēdējo gadu sociālo zinātņu pētījumi liecina, ka Eiropā par interneta lietotājiem pēdējos gados ir kļuvuši bērni, kuri ir jaunāki par pieciem gadiem, un viņu vecākiem gluži vienkārši trūkst pieredzes un pedagoģisku instrumentu, lai digitālās paaudzes bērnus audzinātu.
Šī lekcija būs mēģinājums rast dažas atbildes uz jautājumiem:
Kā mums – vecāko paaudžu pārstāvjiem – audzināt tā saucamās Z paaudzes pārstāvjus. Kādi ir audzināšanas mērķi, īpatnības un stili Z paaudzes kontekstā.
Par lektori
Zanda Rubene (Dr. paed., Mg. phil.) ir LU Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore. Studējusi filosofiju un pedagoģiju Latvijas Universitātē. Stažējusies Leipcigas, Tībingenas un Hamburgas universitātēs Vācijā. Lasa studiju kursus filozofijā, ētikā, izglītības filozofijā, kritiskajā domāšanā, medijpedagoģijā. Digitālās bērnības izpēte ir viena no viņas pētnieciskajām interesēm.
Dalības maksa iepriekšpārdošanā par abām lekcijām: 25 EUR
Dalību maksājot uz vietas, cena 30 EUR.
Nav komentāru
Komentēt
Noskaties Birojnīcas lekcijas
Ivars Ījabs par politisko liberālismu
Jānis Ošlejs par Latvijas ekonomiku
Kaspars Eihmanis par daoismu